
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C, Serial |
| Output Current | 0 A |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 14 V |
| Number of Cells | 1 |
| Function | Battery Monitor |
| Battery Type | Multiple Cell |
Stock: 181
Distributors
pcbx
Unit Price$33.00407
Ext.Price$33.00407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $33.00407 | $33.00407 |
| 10 | $27.11254 | $271.12540 |
| 25 | $25.64099 | $641.02475 |
| 50 | $24.81923 | $1240.96150 |
| 100 | $24.02369 | $2402.36900 |
